Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-10-06T11:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
2021 Yılı İçin En İyi Sertifika Programları

2021 Yılı İçin En İyi Sertifika Programları


2020 yılında dikkatinizi çeken en kapsamlı gelişme ne oldu sizce?.  Düşünün. Coronavirüs Pandemisi diyebilirsiniz. Ancak bu yanlış. Evet pandemi dikkat çeken bir olgu. Ancak bu sadece bir aracı.  Pandemi süreci sözünü edeceğimiz gelişmenin global tetikleyicisi. 2020 yılının en dikkat çeken gelişmesi ise tüm dünyanın adeta ışık hızıyla dijitalleşmeye geçmesi oldu.  Dünya geneline bakın. Örneğin Uzaktan Eğitim kısmen vardı. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte biraz daha genişledi. Ancak tarihin hiçbir döneminde üstelik devlet okullarının bile katıldığı boyutta bir uzaktan eğitim modeli hiç olmamıştı.  Bunu ilk defa 2020 yılında gördük.

Peki başka? İş dünyası, yemek sektörü, sağlık sektörü, spor salonları hemen hemen tamamen dijitale geçti ve evden çalışma sistemi başladı. Örnekler çoğaltılabilir. 2020 yılında dünya bambaşka bir boyut gelişmesi yaşadı ve belki 10 yılda tamamlanacak bir süreç 1 yıl gibi kısa sürede hızla tamamlandı. Dijital bir dünyada yaşıyoruz artık. Dolayısı ile dijitale endeksli herşey  geçmişe oranla çok daha fazla değer kazandı.   

2021 yılı ise daha yüksek teknolojilerin entegresi ile dijital dünyanın adeta tavan yapmaya başladığı bir yıl olacak. Bunu net olarak görebiliyoruz. Dolayısı ile kariyer hedeflerinizi dijital dünyayı dikkate alarak oluşturmanız atacağınız en akılcı adımlardan biri olacak. Biz bu konuda fikri olarak destek sunmak ve 2021 yılında nelerin ön planda olacağını, hangi teknolojik işlerin daha çok gelir ve prestij sağlayacağını, Bu iş kollarını öğrenebilmek amacıyla hangi sertifikaları almanız gerektiği konularına vurgu yapmak için 2021 Yılı İçin En İyi Sertifika Programları hangileri bu konular hakkında bilgi veriyor olacağız.

 

Sertifika Programları Nedir

Evet 2021 Sertifika Programları için en iyiler listelemesini yapacağız. Ancak bu konuyla henüz yeni tanışanların varlığı ihtimalini her zaman göz önünde bulundurarak Sertifika Programları kavramı hakkında bilgi vermek konu bütünlüğü açısından son derece faydalı olacak. Sertifika Programları herhangi bir konuda uzmanlaşmayı sağlayan ve yüksek lisans programlarına karşılık ortaya çıkan teknoloji destekli alternatif programlardır. Kariyerine üst düzey pozisyonda yön vermek isteyen ve bu yönde planlarını yapan insanlar üniversite eğitimini bitirdikten sonra katılabilmektedir. Ancak kuşkusuz Sertifika programlarına katılım için üniversite şartı kesinlikle söz konusu değildir.

Her yaş ve eğitim seviyesinden insan Sertifika programları için katılım gösterebilir.  Üniversite eğitimi alan kişilerin bu konula ilgisi üniversite eğitim sonrası sertifika programları yada master programlar arasında seçim yapmakta zorlanması açısından ele alınmıştır. Tabi onlar içinde akılcı olan özel olarak düzenlenen Sertifika programları olmalıdır. Zira eğer kısa süre içinde daha fazla verim almak ve tam donanımlı birer profesyonel olarak iş hayatına atılmak için sertifika programları her açıdan son derece pratik çözüm metodlarıdır.

 

Sertifika Programlarının Önemi

Finans, Bilgi Teknolojileri, Mühendislik, Sağlık, Proje Yönetimi, Sosyal Medya, Dijital Pazarlama, Girişimcilik, Öğretmenlik ve daha birçok alanlarda rekabetin artması nedeniyle, özellikle 2021 yılında Sertifika Programları daha zorunlu hale gelecektir.

Şirketlerin yeni çalışanları işe aldıkları yada iş performanslarını analiz ettikleri zamanlarda, Sertifikalı Profesyonel olan adaylar tercih edilir. Sertifika Programları, bir bireyin yetkinliğini, mesleki yönden gelişimini, sıfırdan yepyeni meslekler öğrenmesini, mevcut alanında uzman seviyeye yükselmesini sağlar. Dolayısı ile işe alımlarda her zaman öncelikli olarak tercih edilir.

Sertifika Programları temel olarak şu faydaları sağlar:

» Bu programlar, bir görevi profesyonel seviyede daha verimli bir şekilde yapmak için gereken temel teknoloji hakkında derinlemesine bilgi sağlar

» Sertifika Programları iş odaklıdır ve kişiye karmaşık projeler ve çok platformlu ortamlarla çalışırken daha iyi performans gösterebilmesi için üst düzey beceriler sağlar.

» Sertifika Programlarında kullanılan müfredat, iş hayatında kullanılacak tüm pratik becerileri içerecek şekilde tasarlanmıştır. Eğitim alan personelin daha verimli çalışmasını sağlar.

» Eğitimi verilen konuyu çalışma sürecinde etkili bir şekilde kullanmaları için programa katılanlara rehberlik eder.

» İş hayatındaki sorumluluklarını yerine getirmek için gereken ayrıntılı bilgi ve becerileri sağlar.

» Bir sertifika programına katılıp eğitim aldığınızda, yoğun rekabet ortamında size destek olacak gerekli becerileri kazanırsınız.

» Sertifika Programları kişinin kariyerinde hızla ilerlemesine yardımcı olur.

» Daha fazla gelir elde etmenizi sağlayacak donanıma sahip olursunuz.

» Sizi sürekli bir öğrenci olarak konumlandırır. Zira öğrenme bütün toplumun size saygı duymasını sağlayacak evrensel bir değerdir. Global araştırmalar işverenlerin her zaman öğrenmeyi seven ve devam ettiren insanları aradıklarını göstermiştir.

 

2021 Yılı İçin En İyi Sertifika Programları

 

» Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı

» Satış Teknikleri Sertifika Programı

» Bütünleşik Dijital Pazarlama Eğitimi

» Yapay Zeka Eğitimi Sertifika Programı

» Veri Madenciliği Sertifika Programı

» Machine Learning Eğitimi Sertifika Programı

» Front-End Web Geliştirme Eğitimi Sertifika Programı

» İş İngilizcesi Sertifika Programı

» Seo Uzmanlığı Sertifika Programı

» Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı

» Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifika Programı

» İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika Programı

» Diksiyon Eğitimi Sertifika Programı

» İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı

» İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifika Programı

» Yaşam Koçluğu Sertifika Programı

 

Sonuç

Sertifika Programları ‘nın her yıl bir önceki dönemden daha popüler hale geldiği net olarak gözlemlenen bir gerçek. Dünyanın dijitale döndüğü 2021 yılında bu popülarite tavan yapacak gibi görünüyor.  Zira işletmeler evden çalışma modelini benimsediği için tüm iş dünyası internet tabanlı olarak devam ediyor olacak. Özellikle dijital teknoloji ağırlıklı yeni nesil iş modelleri konusunda eğitimli, sertifikalı personele daha çok ihtiyaç duyacaklar. Bu yeni sürece hazır olmak için mutlaka en az bir Sertifika programına kaydolun. İnsanın kendisine yaptığı bu tür yatırımlar en akılcı ve stratejik aksiyonlardır.

Ayrıca her yaştan insan gerek mevcut iş yerinde daha başarılı ve aranan kişi olmak gerekse farklı bir alanda kariyerini sürdürmek için gereken özel eğitimler için kaydoluyor. Peki siz?. Mevcut işinizde daha fazla ilerlemek öngörülenden daha yüksek bir terfi elde etmek istemezmisiniz?  Örneğin maaşlı olarak çalıştığınız şirket önümüzdeki dönemde dijital pazarlamaya eskisinden daha fazla ihtiyaç duyacak. Neden bu eksiği siz kapatıp aynı zamanda maaşınızda devasa bir artış yakalamayasınız?. Bu takibi mümkün.

Yada coronavirüs döneminde işsizmi kaldınız?. Sorun değil. Tüm kapılar kapandıysa asla üzülmeyin. Katılacağınız bir Sertifika programı ile hiç bilmediğiniz bir alanda eğitim alarak yeni bir kariyer imkânı elde edebilirsiniz. Bir profesyonel olarak, kendinizi bir şirketin düşünebileceği en iyi seviyede hazırlamak ve iş başvurularınızda bunu rahatlıkla sunmak artık çok kolay. Sertifikalar, kendinizi daha üst pozisyonlara taşıyıp yoğun rekabet ortamından ayırmanın harika bir yoludur.

Bu sadece bireyler için değil şirketler içinde geçerli. Bir yada birkaç sertifika programına kurumsal olarak katılım gösterip Kurumsal Eğitimler çervesinde personelini eğiterek onların işgücüne ve yeni nesil teknolojilere hazır yetenekler olarak daha aktif katılmasına imkân tanır. Böylece daha verimli çalışan personel kazanmanın keyfini yaşayabilirler.

 

 

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?