Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-05-25T14:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
2021 Güncel Sertifika Programlarının 6 Faydası

2021 Güncel Sertifika Programlarının 6 Faydası


Sertifika Programları, güvenilirliği, yetkinliği, yaşam boyu öğrenmeyi ve mesleki gelişimi sürdürmenin en etkili yollarından biridir kuşkusuz. Yıllardır düzenlediği profesyonel sertifika programları ile insanların teknolojik gelişimini artırıp bilgi seviyesini yükselterek, yeni meslekler edinmesine vesile olan İstanbul Boğaziçi Enstitü bu konuda çok başarılı bir örnek. Mezun ettiği yüzlerce öğrencisi edindikleri yeni meslekler vasıtası ile İş bulma yada kendi işini kurma konusunda çok daha iyi konumda.   

Tabi bu tek taraflı değil. Aynı zamanda İşletmeler içinde ciddi anlamda fayda sebebi. Zira ölçülebilir işe alma ve terfi nitelikleri sağlayarak işverenlere daha kalifiye ve profesyonel ekiple çalışma imkânı sağlıyor. Unutmayın aldığınız her eğitim, elde ettiğiniz her Sertifika, deneyiminizi, bilginizi ve mesleki yeteneklerinizi tesciller. Ve her zaman sizi iş dünyasının tercih edilen profesyonelleri arasına dahil eder. Hedefimizde bu değilmi? Şimdi önce 2021 Güncel Sertifika Programlarının 6 Faydası ‘nı inceleyelim;

 

2021 Güncel Sertifika Programlarının 6 Faydası

 

1 - Kariyerinize Katkı Sağlar

Yeni nesil Mesleki Sertifikalar, kariyerinizin sağlam bir temel oluşturmasına ciddi anlamda katkı sağlayabilir. Profesyonel kurslardan edindiğiniz ileri düzey eğitim, bilgi ve yetkinlik, size projelerinizin yürütülmesinde rehberlik edecek ve yönlendirecek, işinizin tüm yönlerini yönetmenize imkân tanıyan güncel araçlar ve teknik stratejiler öğretebilir. Böylece ister kendi işinizi kurun yada isterseniz tam zamanlı bir iş için başvuruda bulunun her zaman başarılı sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

 

2 – Gelirinizi Artırır

Sertifika Programları için harcanan zaman ve çaba, genellikle gelirin daha fazla artmasıyla sonuçlanır. Zira çoğu potansiyel müşteri, iş konusunda özel eğitim almış mesleki sertifikalar ‘a sahip danışmanlar için ödeme yapmaya her zaman hazırdır. Siz yeterki yeni nesil teknoloji tabanlı işler konusunda gereken eğitimi alın. Sertifikanızı CV nize ekleyin. Yada kendi danışmanlık işinizi yapıyorsanız web sitenizdeki Hakkımda kısmına dahil edin. Şunuda belirtelim. Global bir araştırma profesonel sertifikaların ilgili kişilerin maaşlarında % 20 ila % 40 artışa sebep olduğunu belgeledi.

 

3 - Profesyonel Güvenilirlik Sağlar

Özellikle şu covid 19 salgını sürecinde sertifika programlarına katılıp dijital mesleklerle ilgili sertifikalar alan uzmanlarla çalışmak isteyen şirketler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve devlet kurumlarının sayısı giderek daha çok artıyor. Sertifikasyon yani kendinizi herhangi bir yada birkaç konuda uzman olarak belgelendirme süreci iş dünyasının en sevdiği davranışlardan biridir. Şirketler açısından sertifika alan personel her zaman takdir edilecek gözle görülür.

Neden? Çünkü bu davranış sizin profesyonelliğinize, iş dünyası kurallarına uymaya ve sürekli öğrenmeye olan bağlılığınızı gösteriyor. Şirketler süreci bu şekilde algılıyor. Dolayısı ile bu değerler, portföyünüzdeki mevcut müşterilerinizle çalışırken yada yeni iş fırsatları ararken veya herhangi bir  proje için teklif verirken profesyonel güvenilirliğinizi ve prestijinizi belgeleyecek. Tercih edilirliğinizi artırmak için sizi her zaman ön plana çıkaracak.

 

4 – İmajınız ve İtibarınız Daha Çok Değerlenir

Siz sertifikalı bir SEO Uzmanı olarak görev yapıyor olabilirsiniz. Sertifikanız ve mesleki konumunuz dolayısı ile oldukça yüksek bir imajınız var demektir. Aynı zamanda yeni bir eğitim alıp  Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifikası  sahibi olduğunuzu düşünün. Günümüzün en gözde iki işi konusunda profesyonel eğitim almışsınız. Elinizde bu eğitimi belgeleyen sertifikalar var. İnsanların ve iş dünyasının size bakışı değişirmi?. Tabiki. Her iki tarafın gözünde de imaj ve itibarınız artık daha fazla yükselecektir. Zira siz artık bir değil iki yeni nesil teknolojik meslek konusunda uzmansınız.

 

5 – İş Konusunda Seçenekleriniz Artar

Kırılgan ve değişken ekonomik ortamlarda, işletmeler her zaman Maliyetleri Düşürmenin Yolları ‘nı ararlar.  Bu,  genelde işlerin tehlikede olduğu anlamına gelebilir.  Böyle bir durum şirketin iflası, kapanması, küçülme politikası uygulaması, personel çıkarması gibi sonuçlar doğuracaktır. İşsiz kalabilirsiniz. İşte tam bu durumda elinizde farklı bir mesleki sertifika yada sertifikaların olması yeni bir iş konusunda çoklu seçenek demek. Sonuç olarak, kendinize mutlaka yatırım yapmalısınız. İş konusunda yapacağınız en akılcı yatırım modeli bir Sertifika Programı ‘na kayıt olmak ‘tır.  

 

6 - Yeni Teknolojiler Konusunda Ön Plana Çıkarır

Yakın zamanda piyasaya sürülen yeni bir teknolojik ürün,  yazılım, platform veya uygulama konusunda sertifika almak, sizi yeni bir teknoloji konusunda sayılı uzmanlar arasına dahil edecektir. Mümkün olduğunca yeni nesil teknoloji ve meslekler alanında sertifika almaya çalışın. Unutmayın yeni bir teknoloji, teknolojik ürün yada iş kolunda sertifika sahibi olmak sizi çalıştığınız şirkette o konunun uzmanı yapabilir. Bu yeni bir terfi, daha fazla iş ve daha yüksek gelir demek. Mutlaka değerlendirin.

 

Kısaca birey olarak sertifika almak:

» Profesyonel güvenilirliğinizi artırır

» Bilgi ve becerilerinizi artırıp, sizi daha fazla iş sorumluluğu için hazırlar

» Bilgi ve yetenek seviyenizin tescil belgesi olarak göre yapar

» İmaj ve itibarınızı son derece zenginleştirir

» Kariyer imkânları,terfi, ücret artışları gibi farkındalıklar oluşturur

» Yaşam boyu öğrenmeyi ve mesleki gelişimi sağlar

» Yeni teknolojiler konusunda ön plana çıkarır

» İş seçeneklerinizi artırır

 

2021 Yılının Çok Tercih Edilen Sertifika Programları

Dijital dünyanın kendisini her zamankinden daha çok hissettirdiği 2021 yılında Sertifika Programları her zamankinden daha fazla popüler. Bu durumun giderek daha fazla artış göstereceğini sizde net olarak gözlemliyorsunuz. Çalıştığınız şirket evden çalışma sistemine geçiş yaptıysa bizi daha net anlıyorsunuz demektir. Artık iş dünyası sadece web siteleriyle değil tüm çalışma sistemiyle tamamen dijitale geçiyor. Dolayısı ile Yeni Nesil Teknolojik Meslekler konusunda eğitimli ve sertifikalı insanlara daha çok ihtiyaç duyacaklar. Siz buna hazırmısınız?. Değilseniz hemen harekete geçin ve yeni dijital sürece hazır olmak için 2021 Yılı Güncel Sertifika Programları ‘nı inceleyin. Karanızı verip hemen kaydolun. Bu, kendinize yapacağınız en akılcı yatırım olacak.

 

2021 Yılı Güncel Sertifika Programları

» Web Geliştirme Eğitimi Sertifika Programı

» İş İngilizcesi Sertifika Programı

» Seo Uzmanlığı Sertifika Programı

» Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı

» Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifika Programı

» İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika Programı

» Diksiyon Eğitimi Sertifika Programı

» İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı

» İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifika Programı

» Yaşam Koçluğu Sertifika Programı

» Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı

» Satış Teknikleri Sertifika Programı

» Bütünleşik Dijital Pazarlama Eğitimi

» Yapay Zeka Eğitimi Sertifika Programı

» Veri Madenciliği Sertifika Programı

» Machine Learning Eğitimi Sertifika Programı

 

Sonuç

Yeni bir kariyer yolculuğu başlatmak isteyen hatta konumu gereği yeni iş kolları konusunda uzmanlık elde etmesi gereken kişiler için, sertifika en kolay, en ucuz ve en kaliteli geçiş yoludur. Bu sadece iş arayan insanlar için değil işletmeler içinde geçerli.  Teknolojiyi ve gündemi takip eden şirketler artık dijitalleşmenin tam olarak içinde olduklarını net olarak farkedecekler. Tabi bu farkındalık yeni sorumluluklarıda beraberinde getirecek.

Zamana uyum sağlamak için kurumsal adımlar atmak gerekiyor. Bu adım mevcut personeli yeni nesil teknolojiler konusunda eğitmekten geçiyor kuşkusuz.  Şirketler içinde çözümlerimiz var. Kurumsal Eğitimler çervesinde şirket personelinizin eğitimini sağlıyoruz. Böylece yeni nesil teknolojilere uyumlu, daha yetenekli ve donanımlı profesyonel bir ekibiniz olacak. Bu şirketiniz için daha yüksek verimlilik ve üst düzey başarı demek.

 

 

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?