Hesabım

İlk Yardım Nedir?

İlk yardımın temel uygulamalarını kavrayabilmek için öncelikle ilk yardımla ilgili kavramların anlaşılması gerekir.

Kaza ya da yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda, tıbbi yardım sağlanıncaya kadar hayatın kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesini önleyebilmek amacıyla olay yerinde, tıbbi araç ve gereç aranmaksızın, mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulamalara ilk yardım denir.

Boğaziçi Enstitüsü İlk Yardım Eğitimi sonunda alanında uzman olacak ve sertifikanızla bir çok yerde görev alabileceksiniz.

Hasta ve Yaşlı Bakımı Kursuna 2 adımda kolayca kaydolabilirsiniz.

1- “KAYDOL” butonuna basın, daha sonra ” SEPETİ GÖRÜNTÜLE”  butonundan devam edin.

2- Ödeme Sayfasında sertifika adresinizi ve bilgilerinizi doldurun. Size uygun ödeme seçeneğini seçin ve kurs kaydınızı tamamlayın.

Kayıt sonrası ödemeniz mali işler tarafından alınır. Öğrenci işleri başvurunuzdan bir saat sonra eğitiminizi aktif hale getirir. Ödemeniz sonrası kursa  istediğiniz zaman başlayabilirsiniz.

 1. İlkyardımın Açıklanması,
 2. Yaşamı Koruma ve Sürdürülmesini Sağlama,
 3. İlkyardımdaki Kuralları,
 4. İlkyardımcının Tüm Özellikleri,
 5. Durumun Kötüleşmesini Önleme ve Müdahale
 1. Danışmanlar ve  uzmanlar,
 2. İSG profesyonelleri,
 3. Bu alanda uzmanlık oluşturmak isteyen bireyler,
 4. Ofis çalışanları,
 5. Sanayi çalışanları,
 6. Stajyerler,
 7. İSG koordinatörleri

Her bir eğitim programı kendine özgü bir müfredata sahiptir. Bu müfredata göre eğitimler bireysel öğrenme hızına göre devam eder. Dersler interaktif sunum ve dökümanlarla desteklenir.  İstediğiniz zaman derslere girebilirsiniz.

 1. Eğitim süresi içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde uzaktan eğitim sistemine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak eğitiminizi alabilirsiniz.
 2. İnternete bağlı bir cihaza (telefon, tablet, bilgisayar vs.) sahip olmanız yeterlidir.
 3. Sertifika sınavı, eğitimin bitiminde internet ortamında online sınav sistemi üzerinden yapılır. Sınava girme zamanını kendiniz belirlersiniz
 4. Eğitimleri dilediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz. Sınavda başarılı olamadığınız durumlarda tekrar girme hakkınız bulunmaktadır.
 5. Sınav ve kurs tekrarı, sertifika ve kargolama gibi ek bir ücret asla alınmamaktadır. Başlangıçta eğitim ücretini bir kere ödemeniz yeterlidir.

Eğitimlere dilediğiniz zaman başlayabilir, ara verebilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Eğitim bitiş tarihini öğrenme hızınıza göre kendiniz belirlersiniz. Daha sonra sertifika adımına geçmiş olursunuz.

Eğitim Programını başarıyla tamamladığınız takdirde Enstitü Mezunu olmaya hak kazanırsınız. Sertifika almış katılımcılarımız T.C kimlik numaraları üzerinden sorgulama yapabilirler. Ayrıca işverenleri tarafından da sertifikalarınız doğrulanabilir niteliktedir.

Eğitim bitiminde uygulanan sınavın ardından Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Uzmanlığı Sertifika Programına katılan adaylara referans mektubumuzla  iş yaşamına atılmalarına destek olmaktayız.

 1. Örgün (Sınıf içi eğitim) eğitimler sonunda verilen sertifikanın aynısını aldığınız için üzerinde ” Uzaktan Eğitim” yazmamaktadır.
 2. Başarılı katılımcılarımıza iş hayatlarında destek olmaktayız. Sertifika ile beraber alınan özel referans mektubu sayesinde rakiplerinizden  bir adım önde olmaktasınız.

Evet,  Enstitü’ye kayıtlı katılımcılardan sertifika ve kargo için ek bir ücret alınmamaktadır. Kayıt işleminizi eğitim sayfasından “KAYDOL” butonundan devam ederek yapabilirsiniz.

Eğitim sonunda iki farklı sertifikaya sahip oluyorsunuz.
1-) Enstitü Sertifikası: Eğitim sonunda adınıza özel tasarlanan ıslak imzalı ve onaylı sertifikadır.
2-) ICAS Sertifikası: Aldığınız eğitimi ve sertifikayı akredite eden global ingilizce başarı sertifikasıdır.