online-egitimler-bogazici-enstitusu
11 Ücretsiz E Posta Pazarlama Aracı ( Güncel )

11 Ücretsiz E Posta Pazarlama Aracı ( Güncel )


E-Posta Pazarlama kuşkusuz Dijital Pazarlama ‘nın çok önemli kanallarından biri.  Aynı zamanda müşterilerinizle iletişim kurmanın, potansiyel müşterilerinize kendinizi etkili bir şekilde hatırlatmanın ve daha fazla satış oluşturmanın son derecede etkili bir yoludur. Hedeflediğiniz potansiyel müşteri kitlenizin e-posta gelen kutularında özel olarak yer edinip potansiyel müşterinize direkt olarak ulaşıyorsunuz. Onlarla fikirlerinizi yada ürün ve hizmetlerinizi birebir paylaşıp, markanız için güven duygusu oluşturabileceğiniz bir atmosfer meydana getirebiliyorsunuz.  

Hatta aynı kitleyi web sitenize, facebook yada diğer sosyal medya hesaplarınıza yönlendirebiliyorsunuz. Bütün bunların hepsini aynı anda yapmanıza izin veren en etkili pazarlama metodu elbette E-Posta pazarlamadır. E-posta pazarlama çalışmalarına başlamak için istediğiniz özelliklere sahip bir e-posta pazarlama aracı gerekecek size. Aynı zamanda kullanımı kolay olmalı. Tabi maliyet açısından da uygun olup fiyatı bütçenizi zorlamayacak.

Merak etmeyin biz çıtayı biraz daha yükseltip sizin için en iyi özelliklere sahip, aynı zamanda Ücretsiz E-Posta Pazarlama araçlarını araştırdık ve 11 Ücretsiz E Posta Pazarlama Aracı başlığı altında maddeler halinde detaylı olarak sıraladık. Yani sizin için herşeyi kolaylaştırdık. Size sadece üyeliğinizi başlatıp ücretsiz e posta gönderimi yapmak kalıyor. Hadi başlayalım;

 

11 Ücretsiz E Posta Pazarlama Aracı

 

1 - Mailchimp

Mailchimp dünya çapında oldukça yoğun kullanılan bir platform. Özellikle küçük işletmelere profesyonel görünümlü,  harekete teşvik eden başarılı kampanyalar oluşturma imkânı sunduğu için çok fazla tercih ediliyor.  

Mailchimp  Ücretsiz Paketi 2.000 kişiye kadar gönderim için izin verecek yapıdadır. Kaydınızı oluşturduğunuzda otomatik olarak kontrol paneli ve tek tıklamayla otomasyon gibi tüm temel özelliklerine erişim sağlayabilirsiniz. Ancak tabiki gelişmiş analitik, demografi ve davranış tabanlı otomasyonlar söz konusu olduğunda ücretsiz paket bunlar için yetersiz ve sınırlandırılmış olarak karşınıza çıkacaktır.  

mailchimp

Mailchimp'in ücretsiz paketinde hangi özellikler var bakalım:

» Temel e-posta şablonları

» Pazarlama CRM'si

» Anketler

» Özel alanlar

» Tek tıkla otomasyonlar

» 000 aboneye kadar

» Kitle kontrol paneli

» Davranışsal hedefleme

» Temel segmentasyon

» Açılış sayfaları (alışveriş yapılabilir açılış sayfaları dahil)

» Popup formları

» Temel raporlar

» Akıllı öneriler

» 200'den fazla uygulama ile uygulama entegrasyonu

 

2 - Sendinblue

Sendinblue aslında bir e-posta pazarlama aracından çok daha fazla özelliğe sahip bir araç. Hedef kitlenizde yüksek etki uyandıran güçlü kampanyalar oluşturmak için gerekli birçok özellik var.  Sendinblue 'nun ücretsiz paketi ile günde 300 e-posta gönderebilir 1000 lerce ve daha fazla aboneye sahip olabilirsiniz. Sezgisel sürükle  bırak e-posta oluşturucusunun yanında önceden profesyonel olarak tasarlanmış e-posta şablonlarını kullanarak e-posta abonelerinize birkaç dakika içinde etkili mail bültenleri gönderebilirsiniz.

Özelleştirilebilir kayıt formlarıyla e-posta listenizi büyütebilir, farklı formatlarda oluşturacağınız e-postalarla müşteri ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz.  Dahası ücretsiz planda aynı zamanda SMTP sunucusu üzerinden zamana duyarlı e-postalar gönderebilme imkânıda sunuluyor. Örneğin abonelerinin aylık yada yıllık ödeme planlarını hatırlatmak için mail gönderiminizi bu kanal üzerinden yapabilirsiniz.  

sendinblue

Sendinblue Ücretsiz Paket Özellikleri:

» Mobil uyumlu e-posta tasarımcısı

» E-posta şablonu kitaplığı

» E-posta ve SMS kişiselleştirme

» SMS ile pazarlama

» Sınırsız kişi ve ayrıntılar

» Gelişmiş segmentasyon

» Özelleştirilebilir kayıt formları

» Satış CRM'si

» Sohbet

» İşlem e-postaları

» Temel API özellikleri

» Gelişmiş şablon dili

» İş akışı düzenleyicisi

» Sayfa takibi

» Gerçek zamanlı raporlama

» API ve eklentiler

» E-posta desteği

 

3 - HubSpot E-Posta Pazarlama

HubSpot tıpkı Sendinblue gibi bir e-posta aracından daha fazlasıdır diyebiliriz.  Projenizi daha ileriye taşımanıza, büyütmenize ve ölçeklendirmenize yardımcı olan hepsi bir arada profesyonel çözümler sunar. HubSpot'un e-posta yazılımı, üst düzey ve duyarlı bir sürükle bırak teknolojisi kullanır. Dilediğiniz gibi düzenleyebileceğiniz önceden hazırlanmış hedef tabanlı şablonlar arasından seçim yapabilirsiniz. Ücretsiz paketi tercih ettiğinizde, sahip olduğunuz abone sayısından bağımsız olarak aylık fazladan 2.000 e-posta gönderimine imkân sunar.

E-postalarınızı gönderdikten sonra durum analizimi yapmak istiyorsunuz?. Bu imkânınızda var. Kullanıcı dostu grafikler ve tıklama haritaları ile optimize etmek için tasarlanmış analiz panosunu kullanarak E-posta pazarlama kampanyanızın etkileşim ve başarı oranını detaylı olarak ölçümleyebilirsiniz. Zira HubSpot Ücretsiz E Posta Paketi size HubSpot'un tüm ücretsiz araçlarına erişim imkânı sağlıyor.

hubsspot

HubSpot'un ücretsiz paketi hangi özelliklerle geliyor bakalım:

» Aylık 2.000 adede kadar e-posta gönderimi

» 5 adede kadar etkin ve 25 statik kişi listesi oluşturma

» Özelleştirilebilir kayıt formları, açılır pencereler, kayan kutular ve açılır afişler

» Hedef tabanlı e-posta şablonları

» Tüm abonelerinizin bilgilerini ve işletmenizle olan etkileşimlerini otomatik kaydeden CRM

» Temel e-posta analitik raporları

» Canlı sohbet ve sohbet robotları

» Reklam yöneticiliği

 

4 - Benchmark

Hızlı ve son derece kolay bir şekilde e mail pazarlama yapmak isteyen küçük işletmeler için Benchmark oldukça ideal bir platform. Basit bir ücretsiz e-posta pazarlama aracı sunar. Özellik olarak diğer örnekler kadar gelişmiş değil, ancak ücretsiz planındaki özellikler başlangıç aşamasında size yeterli gelecektir.

Sınırsız bülten abonesine sahip olmanın yanı sıra abone listenize ayda 250 e-posta gönderimini ücretsiz yapabilirsiniz. Ayrıca, temel ancak tutarlı bir destek düzeyine ve nispeten sezgisel ancak temel e-posta pazarlama otomasyonlarına erişim imkânınızda bulunuyor.

Baştada belirttiğimiz gibi Benchmark ücretsiz paketi, herhangi bir A / B testi özelliği yada abone listenizi bölümlere ayırma imkânı sunmaz. Ancak eğer devasa bir firma değil küçük bir işletmeniz varsa ve kullanımı çok kolay bir e-posta platform arıyorsanız Benchmark sizin için oldukça uygun olabilir.

Benchmark

Benchmark'ın ücretsiz paketi şunları sunuyor:

» Sınırsız abone listesi

» Ayda 250 e-posta

» Temel destek

» Temel e-posta pazarlaması

» Temel e-posta otomasyonu

 

5 - Omnisend

Omnisend, birden çok ve farklı kanallara yayılan kampanyalar oluşturmanıza imkân tanıyan bir platform. Daha çok e-posta ve SMS pazarlamasında uzmanlaşmıştır. Kullanımı oldukça kolaydır.  Küçük işletmeler ve e-posta pazarlamasına yeni başlayanlar için ideal bir ücretsiz paket sunuyor.

Omnisend Ücretsiz Paket ile ayda 15.000 e-posta gönderimi yapabiliyorsunuz.  Gönderim miktarı diğerlerine oranla devasa boyutlarda.  Ancak, bununla birlikte çok fazla sınırlama ile karşılaşmanız olası.  Dahası, push bildirimleri ve gelişmiş raporlama gibi özelliklerin yanı sıra bülten abonelerinizle bağlantı kurma imkânınızda olmayacak.  Yani çok fazla eksik söz konusu. Fakat eğer başlangıç düzeyi için yoğun bir e posta gönderimi yapacaksanız kesinlikle tercih edilebilir.

omnisend

Omnisend'in ücretsiz paketinde sunulan özellikler şöyle:

» Aylık 15.000 e-posta gönderimi

» E-posta kampanyaları oluşturma

» Kayıt formları, kayıt kutuları ve özelleştirilmiş açılır pencereler oluşturma

» Kayıt formu raporları oluşturma

» Kampanya raporları alabilme

» Özel hedefleme ve zamanlama

» Önceden hazırlanmış e-posta şablonlarının seçimi

 

6 - Sender

Sender, küçük işletmelerin mail aboneleri ile iletişim halinde kalmalarına imkân tanıyan oldukça ucuz ve kolay bir platform. En dikkate değer özelliği ise, e-posta pazarlama paketlerinin ücret olarak diğerlerine oranla çok düşük maliyetli olmasıdır.

Ancak düşük fiyatlarına rağmen, platform kolay ve etkili bir e-posta pazarlama kampanyası oluşturabilmeniz için gerekli olan tüm temel unsurları sağlıyor. Zira 2.500 aboneye kadar bülten üyesi oluşturup aylık 15.000 e-posta gönderimini ücretsiz olarak yapabilirsiniz.  Dikkat ettiyseniz Sender ‘in ücretsiz paketiyle sunduğu bu imkânlar diğerlerine oranla daha geniş ve fazla.  Dahası tüm özellikleri ücretsiz olarak kullanabileceksiniz. Sadece belirli bir abone sayısına ulaştığınızda sizden hesabınızı ücretli pakete yükseltmeniz istenir hepsi bu. Bunun haricinde ücretsiz paketle düşündüğünüzden daha fazlasını yapabilecek özellikler elinizin altında bulunuyor olacak.

sender

Sender'ın ücretsiz paketinde şu özellikler var:

» 500 aboneye kadar bülten üyeliği oluşturma

» Aylık 15.000 e-postaya kadar gönderim yapabilme

» Web push bildirimleri oluşturma

» Abonelik formları oluşturma

» Önceden hazırlanmış Mobil e-posta şablonları

» Gelişmiş e-posta analizi

» Sürükle bırak E-posta editörü

 

7 - MailerLite

Başlangıç düzeyi  e-posta kampanyaları ve çok fazla özellik barındırmayan basit otomasyonlar aracılığıyla müşterilerinizle iletişim kurmanın kolay ve ücretsiz bir yolunu arıyorsanız MailerLite tam size göre.  MailerLite Ücretsiz Paket ile kolayca 1.000 kişilik bir mail abonesi oluşturup aylık 12.000 e-posta gönderimini ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

mailerlite

MailerLite ücretsiz paketi ile sunulan özellikler şöyle:

» 1000 abone kaydı

» Aylık 12.000 e-posta gönderimi

» Video eğitimleri ve ayrıntılı bilgi tabanı

» 24/7 e-posta desteği

» Sürükle bırak E-posta editörü

» 25'ten fazla mobil uyumlu, özelleştirilebilir şablon

» Mobil cihazlar için optimize edilmiş açılış sayfaları ve gömülü kayıt formları

» Pop up abone formları

» E-posta otomasyonları

» Gelişmiş segmentasyon

» A / B testi

» Anketler

 

8 - SendPulse

SendPulse bilindiği gibi yalnızca bir e-posta pazarlama aracı değil aynı zamanda çoklu kanal kampanyaları oluşturmak için üst düzey bir teknoloji kullanan çok platformlu bir pazarlama aracıdır. SendPulse Ücretsiz Paket ile en fazla 500 abone oluşturabilir ve her ay 15.000 e-posta gönderimi yapabilirsiniz.  Ücretsiz paket ücretli paketlerin tüm özellikleriyle birlikte size verilir. Ücretli paketlerden tek farkı VIP paket için ayrılmış özel destek hizmetidir.  

SendPulse 'un ücretsiz paketi şu özellikleri içerir :

» 500 mail abonesi oluşturma

» Aylık 12.000 e-posta gönderimi

» Kullanımı kolay e-posta düzenleyici

» Abonelik formları oluşturma

» 130'dan fazla mobil uyumlu e-posta şablonu

» E-posta otomasyonu ve kişiselleştirme özellikleri

» Segmentasyon özelliği

» A / B testi

» Gelişmiş raporlama

 

9 - Email Octopus E Posta Pazarlama

Email Octopus E-Posta Pazarlama Aracı, oldukça kolay ve pratik kullanımlı bir platform. Profesyonel görünümlü e posta gönderimleri oluşturmak ve kampanyalar oluşturmak için kolay uygulama ve otomasyonlardan faydalanıp dakikalar içinde gönderim yapabilirsiniz.  

Ücretsiz paket ile 2.500'e abone oluşturup aylık 10.000'e kadar e-posta gönderebilme imkânınız var. Ancak mail gönderim analizi ve tıklama durum raporları sadece 30 gün boyunca saklanır. Dolayısı ile 2. ay çoktan silinmiş olacağı için bu verilere ulaşamazsınız. Küçük işletmeler için oldukça idealdir. Ancak tabi ücretsiz paketin istenmeyen bir özelliği gönderdiğiniz e-postalarda Email Octopus markasının bulunuyor olması.

Email Octopus'un ücretsiz paketi şu özellikleri sunuyor:

» 500 mail abonesi oluşturma

» Aylık 10.000'e kadar e-posta gönderimi

» 30 gün boyunca saklanan istatistikler ve analizler

» Temel destek

 

10 - Mailjet

Mailjet şirketlerin mail abonelerine anlamlı e-postalar göndermelerine ve güçlü kampanyalar oluşturmalarına imkân sağlayan bir platform. Makalemizde listelediğimiz diğer ücretsiz e-posta pazarlama araçlarının çoğu gibi, pratik ve hızlıca e-posta oluşturmanıza imkân tanıyan kolay sürükle bırak arayüzüne sahip duyarlı bir e-posta oluşturucu uygulaması sunuyor.

Ancak diğerlerine oranla Mailjet Ücretsiz Paketi ile  sınırsız sayıda e posta aboneliği oluşturabilirsiniz.  Bu yönü ile diğer araçlardan ayrılıyor. Ancak gönderebileceğiniz e-posta sayısı günde sadece 200 ile sınırlıdır. Ücretsiz paket aynı zamanda gelişmiş bir e-posta düzenleyicisi ve detaylı istatistikler içeriyor. Böylece hangi e-postanın en iyi performansı gösterdiğini, kimlerin okuyup kimlerin okumadığı bilgisini detaylı olarak elde edebileceksiniz.

MailJet'in ücretsiz paketinde şu özellikler var:

» Sınırsız abone ekleme

» API'ler ve Webhook'lar

» Gelişmiş e-posta düzenleyicisi

» Gelişmiş istatistikler

» Aylık 6.000 e-posta gönderimi ( günlük 200 )

 

11 - Moosend

Moosend başarılı bir e-posta pazarlama aracı olmasının yanı sıra aynı zamanda açılış sayfası oluşturma ve e-ticaret yapay zekası gibi hizmetler sunan hepsi bir arada bir dijital pazarlama platformudur.  Moosend Ücretsiz Mail Paketi  ile çok fazla özelliğe erişebilirsiniz. Başlangıç ​​olarak, 1000 abone ekleyebilir, bir  ay boyunca sınırsız e-posta gönderimi yapabilirsiniz. Dahası kayıt formları için şablonlar ve gelişmiş raporlama da bulunuyor.

Moosend'in ücretsiz paketi ile şu özelliklere erişebilirsiniz:

» 1000 abone ekleme

» Sınırsız e-posta gönderimi

» Kayıt formları ve abonelik formları

» Gelişmiş raporlama ve analiz

» E-posta kampanyaları

» Pop up formlar

» Temel e-posta şablonlarının seçimi

» Geri sayım sayaçları

» AI-Engine ürün önerileri

» Otomasyon iş akışı tasarımcısı

» Önceden oluşturulmuş otomasyon şablonları

» E-posta ısı haritası analizi

» A / B testi

 

 

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?